Arslan Metal Sanayi

Hakkımızda

Arslan Metal müşterilerine Türkiye’nin metal işçiliğinde lider şehri Samsun’da 1964 yılından beri, yüksek saflık oranında Kurşun, Bakır, Alüminyum ve Çinko ürünleri sağlamaktadır. Firma işleyişini sırasıyla Sıvamacılar Kollektif Şirketi, Şenarslanlar Kollektif Şirketi son olarak ise yılların vermiş olduğu deneyimle 1995 yılında yeni bir yapılanmaya girerek Arslan Metal ismiyle piyasada varoluşunu liderlikle sürdürmektedir.

Arslan Metal; Bakır Levha, Bakır Çubuk ve Tel, Bakır Boru ve Profil, Bakır Lama, Alüminyum Levha,Nükleer ve Medikal Radyasyon Kaplama Ürünleri (Kurşun Tuğla ve Levha) Kurşun Pul , Rafine Edilmiş Kurşun İngot, Balık Ağı Kurşunu,Çinko Levha ve Akü Geri Dönüşüm ürünlerinde lider imalat firmalarındandır.Firmamızın gerçekleştirdiği tüm ticari işleyişi içerisinde; ana hedef olarak, yüksek oranda çevresel güvence, kalite ve uygun maliyet yatmaktadır.

Firmamız alanında uzman, deneyim sahibi, ürünlerimizin müşterilerimizin isteklerine gore hazırlamasını sağlayacak profesyonel bir ekiple hizmet vermektedir.

Arslan Metal Sanayi

Vizyonumuz

Firma Olarak ana hedeflerimiz yüksek oranda çevresel güvence, Kalite ve uygun maliyettir.Hedeflerimizi gerçekleştirmek için bir numaralı kaynak olarak insanları kullanmaktayız.Çünkü biz yatırımlarımızı yapma aşamasında; Hergün değişen dünyamızdaki yeni zorluklara karşı insanlığın gelişimini hazırlıklı kılmak istiyoruz.

Arslan Metal Sanayi

Misyonumuz

Ulusal ve uluslararası pazarda anlamlı bir şekilde hazır bulunmak,değişmez yeniliklerden uzak kalmamak vasıtasıyla  bilgi ve  paysahibi yapan bir değer  yaratmak.

Arslan Metal Sanayi

Kalite Güvencesi

Bizler müşterilerimize en iyi ürünleri sağlayarak, müşterilerimizi memnun kıldık ve kendimizi hizmete adadık. Kalite bizler için herzaman başlıca önem arz etmiştir.Kalite kontrol ölçülerimiz mutlak suretle ulusal ve uluslararası standartlara uyum sağlamakatadır. Üretim safhasındaki her birim kalite kontrol takımımız tarafından tekrar tekrar kontrolden geçmektedir. Firmamıza ait son sürüm ekipmanlara sahip, test laboratuvarlarımızla, çıkan ürünlerimizin en iyi fiziksel niteliklere sahip olduğunun garantisi verilmektedir.Her sıkı çalışma, her bitirilen iş ve kalitemiz, sizin güveninizi kazanmak için bir yatırımdır.

Arslan Metal Sanayi

İmalat Servisi

Firmamız yeterli teffruat ve son teknolojiye sahip makinelerle kurulmuştur. İmalathanemiz 10 000m2’ lik açık alan üzerine 5000m2’lik kapalı alana kurulmuştur. Arslan Metal ;Upcast döküm ocağı, Konform press, Ekstrüzyon press, Düzeltme ve Çektirme makineleri, Silindirler, Isıtma odaları, İndüksiyon ocakları, Tavlama fırınları, Döner ocakları, Rafine ocakları, Kirletme kontrol üniteleri v.b olmak üzere ileri teknoloji ve güvenli ambalaj makinelerine sahiptir. Ürünlerimiz müşterilerimizin ihtiyaç duydukları kalınlık, uzunluk ve kuvvet güçlerine göre şekil almaktadır.

Arslan Metal Sanayi

Takım Yönetimi

Firmamız, deneyimli uzman kadroyla donatılmıştır. Uzman kadromuz, eğitimli özel teknik elemanları ve yüksek öğrenim görmüş mühendisler tarafından oluşmaktadır. Tüm ekip arkadaşlarımız, sistematik ve uyumlu bir format çerçevesinde çalışmasını sürdürmektedir. Her bir prosedür, uzman yönetim ve idare tarafından güçlendirilmiştir.Yönetim kadromuz yeni teknolojiler ve çalışma koşulları hakkında kendini yenilemekte ve bu hususta gerekli eğitimi almakta ve personele bu eğitimleri vermektedir.Uzman kadromuz müşterilerimizin tüm talep ve ihtiyaçlarına karşı bizleri hazır tutmaktadır.

Arslan Metal Sanayi

Depolama

Arslan Metal ürünlerini depolamayı esas almıştır çünkü; Stoklar, sanayi sektöründe müşterilerin isteklerine hızlı bir şekilde karşılık verme ve bu hususta güven kazanma açısından önemli bir rol oynamaktadır. Depomuzdaki ürünler, dünyanın her yerine sevk edilmek üzere hazır tutulmaktadır.

Arslan Metal Sanayi

Sevkiyat

Firmamız müşterilerinin siparişlerinin kendilerine güvenli bir şekilde sevkini, anlaşmalı taşıma şirketleriyle güvence altına almaktadır . Ayrıca yakın bölgelere sevkiyatını kendi araçlarını tahsis ederek yapmaktadır.

Arslan Metal Sanayi

Kalite Politikası

ARSLAN METAL olarak sektörümüzde öncü bir firma olabilmek ve hedeflerimize ulaşabilmek için;

 • Kalite Yönetim Sistemi ile ilgili standartlar ve ilgili yasal mevzuatlar doğrultusunda sürekli iyileştirmeyi sağlamayı
 • Yeni teknolojileri takip etmeyi ve yeniliklere açık olmayı, yapılan yenilikçi çalışmalar ile sektörümüzde katma değer yaratmayı
 • Süreçlerimizde hiçbir kaynağı israf etmeden, hedeflerimiz doğrultusunda sürekli iyileştirmeye gitmeyi,
 • Müşterilerimizin istek ve beklentileri doğrultusunda ürün ve hizmet kalitemizi sürekli geliştirmeyi bununla birlikte müşteri isteği dışında uygulanabilir şartları yerine getirerek, müşteri memnuniyetini arttırmayı,
 • Ürün ve hizmetlerimizde kaliteden ödün vermeden planlı ve sistematik çalışarak verimliliği arttırmayı,
 • İç ve dış piyasalarda bugüne kadar edinilmiş olan firma itibarını devam ettirmeyi,
 • Çok yönlü iletişimi sağlayarak çalışanlarımızın, müşterilerimizin ve tedarikçilerimizin güven ve memnuniyetlerini artırmayı taahhüt ederiz.
Arslan Metal Sanayi

Neden Biz?

 • Donatılmış İmalat Ünitesi
 • Kuvvetli Bir Altyapı Üzerine Kurulmuş Olması
 • Seçkin Kalitede Hammadde Kullanımı
 • Deneyimli Ve Eğitimli Uzman Kadrosu
 • Çevreye Duyarlı Ve Korumacı Üretim Politikası
 • Geniş Müşteri Portfoyü
 • Optimum Müşteri Memnuniyeti
 • Hızlı Sipariş Alma Ve Gerçekleştirme
 • Rekabetci Fiyatlar